Uncategorized @fa

معجزه تابلو نقاشی مدرن در زیباسازی فضای خانه شما

تابلو نقاشی

معجزه تابلو نقاشی مدرن در زیباسازی فضای خانه شما

چقدر به دکوراسیون داخلی خانه و عناصر و المان‌های آن اهمیت می‌دهید؟ تا کنون چند بار یک تابلو نقاشی خوب میخکوب‌تان کرده یا برای خریدنش پس‌انداز کرده‌اید؟ تابلوهای نقاشی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای زیباسازی و به اصطلاح دکوراسیون محیط خانه هستند و بر همین اساس نیز، موضوع این مقاله از آدرس را به خود اختصاص داده‌اند.

تابلو نقاشی

اهمیت تابلو نقاشی در دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی منزل و چیدمان وسایل تزئینی در آن، یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از افراد معمولا با آن روبه‌رو هستند. یک دکوراسیون زیبا می‌تواند از یک‌سو باعث آرامش اهل خانه شود و از سوی دیگر هنر و سلیقه صاحب‌خانه را به مهمانان نشان دهد. تابلوهای نقاشی با ایجاد حس و حال هنری فضای داخل خانه را تغییر می‌دهند. تابلو نقاشی یکی از وسایل مهم در دکوراسیون داخلی خانه است که استفاده از این تابلو‌ها در هر قسمت از خانه باعث زیبایی آن بخش از خانه می‌شود. بطوری‌که در همه منازل این تابلوها به‌عنوان زینت‌بخش دیوار‌های خانه استفاده می‌شود. با استفاده از این تابلوها ما به‌راحتی می‌توانیم فقط با یک تابلو با کمترین هزینه، اتمسفر فضا را تغییر داده و نگاه‌ها را به سمتی که می‌خواهیم سوق دهیم. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که حتی می‌تواند به‌عنوان منبع الهام‌گیری برای تزیین دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار گیرد. یک تابلو‌ی هنری درست مثل سایر وسایل خانه، یک صندلی با رنگ متفاوت یا حتی یک دیوار با رنگ ویژه سریعا توجه افراد را ‌به‌خود جلب می‌کند. ممکن است هر فردی سلیقه خاصی داشته باشد اما همه ما معتقدیم که چنین آثاری می‌توانند جانی تازه به دکوراسیون کسل کننده و مرده درون خانه ببخشند. از تابلوهای نقاشی برای تعیین رنگ دیوارها و ایجاد نقطه کانونی در دکوراسیون می‌توان استفاده کرد.

تابلو نقاشی

نکاتی در استفاده از تابلوهای نقاشی

اگر فکر می‌کنید کافی است یک تابلوی گران‌قیمت و زیبا خریده و به یک گوشه از دیوار خانه‌ خود آویزان کنید ، سخت در اشتباه هستید. پیش از خرید تابلو یا آثار هنری بهتر است ابتدا تعیین کنید چه سبکی را می‌پسندید. در گذشته تنوع تابلو‌های نقاشی کم بود اما امروزه شما می‌توانید بسته به سلیقه خودتان طرح‌های متنوعی را انتخاب کنید. بدیهی است هر تابلو نقاشی دارای یک سبک و رنگ خاصی است. به‌صورت کلی در انتخاب هر نوع ابزاری که در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می‌دهید باید رنگ و سبک آن با محیط موردنظر سازگاری داشته باشد. ابتدا باید سبک تابلو نقاشی خود را که می‌تواند سبک کلاسیک، مدرن، مینیمال و نظایر آن باشد، انتخاب کنید. برای این کار می‌توانید آثار هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی را در اینستاگرام، پینترست و رسانه‌های مشابه دنبال کنید و یا از وب‌سایت‌های انتخاب آثار هنری استفاده کنید. شما باید به سبک خانه خود توجه کنید و تابلو نقاشی را متناسب با دکوراسیون خانه انجام دهید. به عنوان مثال خانه هایی با سبک مدرن و مینیمال نیاز به تابلوهایی با سبک مدرن دارند. انجام دادن درست این کار ضروری و مهم است.

آثار هنری را انتخاب کنید که با رنگ‌های دکوراسیون داخلی خانه هارمونی داشته باشند. طرح دیوار نیز از دیگر عوامل مهم در انتخاب تابلو نقاشی در دکوراسیون منزل است. بهتر است در خانه‌هایی که از کاغذ دیواری‌های پرنقش‌و‌نگار استفاده شده است، تابلو‌های ساده خریداری نمایید و بالعکس، اگر طرح کاغذ دیواری ساده است و یا حتی کاغذ دیواری وجود ندارد، بهتر است تابلو نقاشی با رنگ‌های متنوع و هیجان‌انگیز انتخاب کنید. گاهی اوقات تناقض می‌تواند هیجان‌انگیز و جدید باشد. بنابراین دیدگاه خود را عوض کنید و خلاق باشید.

یک اثر هنری با رنگ‌های متضاد یا مکمل وسایل خانه، تاثیر خوبی بر فضای خانه شما خواهد داشت. با درنظر گرفتن رنگ دیوار، کوسن، مبلمان، روکش مبلمان، پرده، فرش و… می‌توانید ترکیب رنگی که به ‌دنبالش بودید خلق کنید. به عنوان مثال، باید توجه داشته باشید که اگر رنگ میز غذاخوری یا کاناپه‌ موجود در خانه سفید است، بهتر است از تابلو‌های مدرن با زمینه تیره رنگ استفاده کنید تا همدیگر را کامل کنند. همچنین به رنگ قاب تابلو و هماهنگی آن با رنگ و سبک مبلمان توجه داشته باشید.

تابلو نقاشی

بعد از انتخاب سبک و رنگ مورد نظرتان باید اندازه تابلو نقاشی را تعیین کنید.

برای تعیین اندازه تابلو نقاشی باید موارد زیر را درنظر بگیرید:

 1. شکل و ابعاد دیوار: بهتر است برای دیوارهای افقی از تابلوهای افقی و برای دیوارهای بلند که شبیه به یک مستطیل هستند بهتر است از پرتره و تابلوهای عمودی استفاده کنید. تابلوها باید تا حدی بزرگ باشند و حداقل دو‌سوم یا سه‌چهارم کل دیوار را بپوشانند.
 2. فضا: طراحان دکوراسیون داخلی عقیده دارند هرچه تابلو بزرگ‌تر باشد، بهتر است. همچنین اگر فضای داخل خانه بزرگ بوده و تعداد مبلمان باتوجه به فضای خانه کم باشد، بهتر است از تابلوهای بزرگ استفاده نمایید.
 3. اندازه سقف: اگر ارتفاع سقف خانه کم است ، بهتر است از یک تابلوی کوتاه به شکل افقی استفاده نمایید. ولی اگر سقف خانه بلند است، تابلوهای بزرگی که کل دیوار را پر می‌کنند مناسب‌تر هستند.
 4. مشخصات ابعادی تابلو نقاشی: برای راهروی ورودی خانه می‌توانید از یک تابلوی افقی و باریک استفاده کنید که طول آن حداقل نصف طول دیوار راهرو باشد.
 5. ابعاد و اندازه: اگر تابلو را برای دیوار اتاق خوابتان می‌خواهید، بهتر است بسته به اندازه اتاق از تابلو نقاشی کوچکتر بهره ببرید.
03-7

بعد از انتخاب تابلوی موردنظر و سایز آن می‌توانید اقدام به خرید تابلو نقاشی کنید. اگر وقت این کار را ندارید که از فروشگاه تابلوی موردنظرتان را خریداری کنید، می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین معتبر تهیه کنید. باید دقت داشته باشید که در خرید آنلاین نمی‌توانید ابعاد واقعی تابلو را ببینید. بنابراین باید با دقت بیشتری از نظر سبک و اندازه تابلو به جست‌وجوی تابلوی مناسب بپردازید. این نکته را درنظر داشته باشید که ارزش آثار هنری فقط به جذابیت بصری محدود نمی‌شود. گاهی دانستن داستان زندگی هنرمند یا اثر او می‌تواند ارزش ویژه‌ای به تابلو ببخشد. بنابراین هنگام خرید تابلو نقاشی، درباره هنرمندی که در جست‌وجوی آثارش هستید، بیشتر تحقیق کنید. پس از جمع‌آوری اطلاعات لازم، می‌توانید خرید تابلو را با خیال راحت به پایان برسانید.

تابلو نقاشی

نصب تابلو

پس از خرید تابلو نقاشی نوبت به نصب آن می‌رسد. نصب تابلوها اگر به‌درستی انجام نشود، می‌تواند منظره ناخوشایندی ایجاد کند.

 1. اگر قرار است تابلو روی دیوار بالای مبل یا طاقچه شومینه نصب شود، ابعاد آن باید به اندازه‌ی ¾ پهنای مبل باشد و ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متر بالاتر از آن قرار بگیرد. حتما نیاز نیست این اعداد دقیق باشند، با یک نگاه نیز می‌توانید تخمین بزنید.
 2. یکی از اشتباهات رایج افراد این است که تابلوها را چنان بالا آویزان می‌کنند که برای دیدن آن‌ها باید کاملا سرتان را بلند کنید. تابلوها و آثار هنری باید جایی نصب شوند که کاملا در راستای چشمان فردی با قد حدود ۱۶۷ تا ۱۷۲ سانتی متر قرار گیرند و فرد بدون این‌که زیاد سرش را به طرف بالا یا پایین خم کند، بتواند تابلو را تماشا کند.
 3. سعی نکنید همه دیوارها را با تابلوهای هنری پر کنید. نصب تعداد محدودی تابلو، فضای دلپذیرتری ایجاد خواهد کرد.
 4. اگر می‌خواهید کمی خلاق‌تر باشید و فضای پیچیده‌تری ایجاد کنید، تابلو را جایی قرار دهید که با دکوراسیون حالت لایه لایه ایجاد کند. مثلا تابلو را جایی نصب کنید که یک میز در گوشه‌ای از آن قرار بگیرد و روی میز گلدانی بگذارید که برگ‌های آن روی بخش کوچکی از تابلو سایه بیندازد.
 5. تابلو را آن‌قدر شل آویزان نکنید که اگر کسی در اتاق را محکم بست، تابلو به زمین بیفتد. این کار علاوه بر اینکه خطرناک است، به تابلو هم آسیب می‌رساند. قبل از شروع نصب تابلو، بررسی کنید که دقیقا به چه ابزارهایی نیاز دارید و آن را محکم و ایمن نصب کنید.
 6. در آخر، برای نصب تابلوها، به آویزان کردنشان روی دیوار اکتفا نکنید. می‌توانید برخی از آن‌ها را روی پیانو، بالای تخت و حتی روی میز قرار دهید. اگر به‌نظرتان عجیب است، حداقل یکبار امتحان کنید!
02-6

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *