دکوراسیون داخلی منزل, طراحی داخلی

راهکارهای معمارانه برای طراحی و دکور دیوارهای خالی خانه

دیوارهای خالی خانه

تقریبا در همه خانه ها دیوارهای خالی وجود دارند. بعضی وقت ها تصمیم گیری برای طراحی و دکور دیوار های خالی واقعا سخت است. در این مطلب سعی داریم تا ایده هایی برای دیوارهای خالی خانه تهیه کرده. و در معرض مطالعه ی شما قرار دهیم  تا دیوارهایی زیبا و متفاوت داشته باشید.

۱- قاب بندی

قاب بندی دیوار

قاب بندی از هر نوعی که باشد و برای هر کاربردی که باشد. می تواند یک تغییر اساسی ایجاد کند. و فضا را به کلی متحول کند.

البته قاب بندی اصول خاص خود را دار.د و برای اهداف مختلفی استفاده میشود. که سعی می کنیم در یک مطلب به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم. ولی یکی از بهترین راه حل ها برای طراحی و دکور دیوار های خالی استفاده از قاب بندی است.

۲- استفاده از تخته های چوبی

دیوار چوبی

تخته های چوبی یکی از راه حل های نسبتا ارزان و راحت برای طراحی دیوار است. شما می توانید از تخته های چوبی که در نجاری ها موجود است استفاده کنید و دیوار خالی خانه خود را با آنها دکور کنید.

برای اینکار بهتر است ابتدا دیوار مورد نظر را به رنگ مشکی (تیره) در آورید.  سپس قطعات را نصب کنید. چون این قطعات برش های یکسان و صاف ندارند. و بین آنها خالی می ماند، پس بهتر است دیوار را تیره کنید تا شکاف بین قطعات مشخص نشود.

۳- از نقشه استفاد کنید

طراحی داخلی با نقشه دیواری

معماران مدرن گاها از نقشه های بزرگ با رنگ های متناسب با فضا خانه برای دیوارهای خالی بهره می برند. حتی گاهی از دیوارهای اصلی برای جلب توجه و برجسته کردن این المان مدرن استفاده می کنند.

۴- استفاده از آینه، چراغ و تزیینات دیواری

آینه و چراغ دیواری

استفاده از تزیینات دیواری، ذوق هنری شما در طراحی داخلی خانه را به نمایش می گذارد. بهترین گزینه استفاده توامان از آینه و چراغ های دیواری است. علی الخصوص اگر نورها به گونه ای باشند که نورشان در آینه منعکس شود، هم زیبایی را دو چندان می کند و هم نور فضا را تامین می کند.

همچنین میتوانید از نقاشی و تابلو  روی دیوار استفاده کنید. نمایش کلکسیون شما، روح شما را در خانه جاری می کند.

۵- استفاده از رنگ های دراماتیک و لوکس

دیوار مشکی

این روش یک راه ارزان برای ایجاد دیواری جذاب است. پیشنهاد ما یک رنگ تیره و جذاب مثل مشکی، یشمی و آبی نفتی است. این رنگ ها که مهمترین آنها مشکی است، همیشه به عنوان شیک ترین رنگ های سال برگزیده می شوند.

حتما هنگام انتخاب رنگ توجه کنید که رنگ انتخابی شما می تواند اتمسفر محیط را عوض کند. شما می توانید با انتخاب رنگ، محیطی آرامش بخش و یا محیطی پرانرژی بسازید.

باید خاطر نشان کرد رنگ های ساده تنها انتخاب شما نیستند. شما می توانید یکسری طرح ها را با هزینه بسیار کم روی دیوارتان ایجاد کنید، مثل راه راه های افقی یا عمودی رنگارنگ و یا طرح های هندسی!

۶- استفاده از شلف و باکس دیواری

شلف و باکس دیواری

از تخیل خود برای چیدمان قفسه ها و شلف ها با روش دلخواهتان استفاده کنید. از این طبقات برای نمایش وسایل تزیینی خود بهره ببرید و گاها بعضی از آنها را خالی بگذارید.

۷- یک دیوار گرافیتی خلق کنید

دیوار گرافیتی در خانه

اگر می خواهید یک دیوار و دکوراسیون مختص خود داشته باشید که هیچ جای دیگری وجود نداشته باشد. از دیوارتان استفاده کنید. و طرحی خلاقانه روی آن ترسیم کنید. اگر به طرح های گرافیتی علاقه دارید می توانید از پوسترهای دیواری هم استفاده کنید. راه دیگری که البته هزینه بیشتری را می طلبد، استفاده از یک نقاش و طراح برای این کار است.

۸- یک دیوار آنتیک با چوب یا سنگ خلق کنید

دکوراسیون دیوار با چوب

اگر به دیوارهای آنتیک چوبی و یا سنگی راهکارهای معمارانه برای پر کردن دیوارهای خالی خانه علاقه دارید ولی بودجه شما اجازه استفاده از آن را نمی دهد، ما برای شما راه حل مناسبی داریم.

در حال حاضر دیوار پوش های مختلفی از نوع کامپوزیت، پلاستیک و یا حتی نوع ساده تر آنها که به صورت برچسبی هستند و اغلب از جنس پلی یورتان هستند، وجود دارند. این دیوار پوش ها ظاهری کاملا مشابه با مصالح اصلی دارند و مهارت خاصی برای نصب آنها نیاز نیست. شما به راحتی می توانید نوع دلخواهتان را پیدا کنید و به راحتی آنها را نصب کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *