خانه, معماری وطراحی داخلی, مقالات آموزشی

اتاق نشیمن و 10 نکته طراحی برای مدرن تر دیده شدن آن

اتاق نشیمن پرکاربرد ترین مکان و عمومی ترین نقطه خانه است. که در آن اعضای خانواده به دور هم جمع شده و هم چنین از مهمان ها در آن پذیرایی می شود. امروزه در راس سبک های طراحی داخلی، بیشترین سبکی که برای طراحی اتاق نشیمن به کار برده می شود. سبک مدرن است که راحتی و کاربردی بودن را با یک زیبایی ساده ترکیب می کند. دکوراسیون مدرن، به خصوص به دلیل این که می تواند به بهترین شکل با سبک زندگی امروزی و معماری خانه های شهری سازگار شود. ایده آل ترین فضای زندگی و از نظر زیبایی شناسی نیز آخرین ترند های طراحی را ایجاد می کند. ما در این مطلب 10 نکته کاربردی را با شما در میان خواهیم گذاشت که باعث می شود تا اتاق نشیمن ظاهری مدرن تری بیابد. پس اگر به دنبال سبک زندگی مدرن هستید، باما همراه باشید:

10 نکته طراحی برای مدرن تر دیده شدن اتاق نشیمن

  1. کفپوش

در واقع کفپوش، نه تنها در سبک مدرن، بلکه در تمام سبک های طراحی داخلی، نقش قابل توجهی را ایفا می کند. اما در سبک مدرن، به خصوص در مکان های کوچک، به دلیل چیدمان های ساده و مینیمالیستی، نقش و تاثیر کفپوش چندین برابر می شود.با یک کفپوش زیبا و پویا در اتاق نشیمنی به سبک مدرن، می توان یک فضای مینیمال را با زیبایی قابل توجهی ترکیب کرد. البته برای این منظور نیازی نیست که کفپوش اتاق را تعویض کنید. یک فرش زیبا و مدرن نیز می تواند همین تاثیر را ایجاد کند.

در واقع کفپوش، نه تنها در سبک مدرن، بلکه در تمام سبک های طراحی داخلی، نقش قابل توجهی را ایفا می کند.

  1. تابلو ها و قاب عکس ها

استفاده از قاب ها و قاب عکس های غیر متقارن و متفاوت در ابعاد و شکل های مختلف برای تزئین دیوار ها. در سال های اخیر به عنوان یکی از مطرح ترین ترند ها برای دکوراسیون دیوار ها به شمار می رود. برای این که ظاهر مدرن تری به اتاق نشیمن خود ببخشید، می توانید یکی از دیوار ها را به این روش تزئین کنید. به همین سادگی می توانید فضایی مدرن تر را در محیط زندگی خود به نمایش بگذارید.

تابلو ها و قاب عکس ها

  1. مبلمانی با ظاهر گرم و صمیمی

یکی از ویژگی هایی که در سبک مدرن در اولویت قرار دارد، ایجاد طراحی ای است که حس خانه را القا کند. طبیعی بودن نیز می تواند در سبک مدرن شگفتی ایجاد کند. به همین دلیل هنگام انتخاب مبلمان، اگر لوازمی را انتخاب کنید که به دور از تجمل و تزئینات، فضایی راحت، گرم و صمیمی را ایجاد کنند، می توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

مبلمانی با ظاهر گرم و صمیمی

  1. بخاری ها و شومینه های نسل جدید

برای یک دکوراسیون گرم و صمیمی، وجود بخاری یا شومینه ای که صدای سوختن چوب در آن شنیده شود فوق العاده نیست؟ اما متاسفانه بخاری ها و شومینه هایی که با چوب و ذغال کار می کردند عناصر نوستالژیکی هستند که امروزه تنها در خانه های روستایی دور دست وجود داشته و نمی توان در دنیای شهری از آن ها استفاده کرد.

اما امروزه تولید کننده های شومینه ها و بخاری های نسل جدید، مدل های بسیار زیبا و مدرنی را تولید می کنند که با گاز و یا برق کار می کنند. اگر می خواهید در نشیمن مدرن خود، فضایی گرم و صمیمی ایجاد کنید، حتما شومینه و بخاری های آخرین سیستم را مورد استفاده قرار بدهید.

بخاری ها و شومینه های نسل جدید

  1. دیوار پوش های خاص و تاثیر گذار

یکی از ترند هایی که در سبک مدرن بسیار مورد توجه بوده و به کار برده می شود، دیوارپوش های مختلف است. رنگ، کاغذ دیواری، پانل های دیواری و غیره، همگی گزینه هایی هستند. که می توانند به عنوان پوششی برای دیوار ها به کار برده شوند. اما آجر های قرمز و یا سفید، می توانند زیبایی منحصر به فردی به نشیمن های مدرن ببخشند. برای این منظور هم می توانید خود آجر را به کار برده و هم از پانل ها و کاغذ دیواری های طرح آجر بهره مند شوید.

دیوار پوش های خاص و تاثیر گذار

  1. طیف های رنگ طوسی

زمانی که صحبت از سبک مدرن در طراحی داخلی می شود، اگر چه ممکن است گاهی با استفاده از رنگ های قابل توجه یک نقطه کانونی ایجاد شود. اما معمولا رنگ های اصلی و رنگ های حاکم بر طراحی، رنگ های خنثی، به خصوص طیف های مختلف رنگ طوسی هستند. در واقع رنگ طوسی یکی از محبوب ترین رنگ های خنثی در دکوراسیون مدرن به شمار می رود. با ترکیب تنالیته های متنوع رنگ طوسی می توان فضایی سیال و زیبا را در اتاق نشیمن به نمایش گذاشت.

طیف های رنگ طوسی

  1. تزئینات چیده شده بر روی زمین

در گذشته معمولا تزئينات یا بر روی دیوار ها و یا بر روی مبلمانی مانند کنسول ها و قفسه ها به نمایش گذاشته می شدند. اما امروزه مفهوم جدیدی از تزئینات به میان آمده است. که در آن اشیاء مختلف بر روی زمین چیده شده و این گونه ارتفاع سقف اتاق نیز بلند تر جلوه می کند. در این روش طراحی که تابلو ها به جای آویزان شدن بر روی دیوار، روی زمین قرار می گیرند، با استفاده از اکسسوار هایی که آن ها را تکمیل می کنند، فضا های مدرن چشمگیری ایجاد می شوند.

تزئینات چیده شده بر روی زمین

  1. چیدمان میز غذا خوری

اگر چه زمانی که صحبت از اتاق نشیمن می شود، فضایی برای نشستن به ذهن خطور می کند. اما امروزه در بسیاری از خانه های شهری، اتاق غذا خوری و اتاق نشیمن در ترکیب با یکدیگر طراحی می شوند. برای این که به یک اتاق نشیمن مدرن دست پیدا کنید، لازم است که یک ارتباط مناسب و بدون نقص میان بخش غذاخوری و فضای نشستن ایجاد کنید. برای این منظور بسیار مهم است که هم مبلمان و طراحی های هماهنگ و مرتبط با یکدیگر را به کار برده و هم با مرز های مشخصی این دو فضا را از یکدیگر جدا کنید.

چیدمان میز غذا خوری

  1. روشنایی طبیعی

یک فضای مدرن باید همیشه بسیار روشن و دلباز به نظر برسد. و برای این که بتوانید چنین فضایی را ایجاد کنید. بدون شک نور طبیعی روز بهترین گزینه خواهد بود. چیدمان نشیمنی که بر اساس نور طبیعی مکان و بیشترین بهره مندی از این نور انجام شده باشد. بسیار مدرن تر و زیبا تر جلوه خواهد کرد. برای این منظور تا جای ممکن از پرده های نازک تر، سطوح بازتاب دهنده نور و رنگ های روشن تر استفاده کرده و مبلمان را به گونه ای قرار دهید که مانع ورود نور به داخل اتاق نشوند.

روشنایی طبیعی

  1. طراحی های فشرده در اتاق نشیمن

طراحی های غیر معمول و چیدمان های متفاوت اولین قدم برای ایجاد یک سبک مدرن به ویژه در یک اتاق نشیمن کوچک به شمار می روند. هدف اصلی در دکوراسیون های مدرن ایجاد مفید ترین و کاربردی ترین طراحی ها در فضایی کوچک است که برای این منظور نیز مبلمانی با طراحی های کم حجم و معاصر در الویت قرار دارند. مبلمانی با طراحی های فشرده و جمع و جور بزرگ ترین ناجی های خانه های کوچک به شمار می روند و می توانند جلوه ای مدرن تر به محیط زندگی شما ببخشند.

طراحی های فشرده

برای این که خانه ای با ظاهر مدرن تر داشته باشید، نیازی نیست که تغییری بزرگ و پر هزینه در داخل خانه ایجاد کنید. گاهی تنها برخی تغییرات کوچک در جزئیات می تواند جلوه مدرنی که به دنبال آن هستید را در اختیار شما قرار  دهد.

برای این که خانه ای با ظاهر مدرن تر داشته باشید،

 

 

 

بازنشر از سایت  پویانو

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *